strona główna arrow na gorąco arrow Taki lajf. Wiersze siódmej dekady

27 maja 2016

Taki lajf. Wiersze siódmej dekady

W poetyckiej serii Biblioteki Toposu pod koniec kwietnia roku 2016
ukazał się mój siódmy zbiór wierszy, zatytułowany Taki lajf. Tejk 7.0


Dwadzieścia jeden tekstów, raczej dłuższych niż krótkich, w tym trzy o zakroju poematowym: Noga świni czy skrzydełko ptaka, Dlaczego nie lubię Krakowa oraz Krakowiak napowietrzny. Ale objętość tomu mieści się z pewnością w dolnej strefie stanów średnich.

Książka jest podzielona na trzy części: Dźwięk zapomnianej harfy (6 wierszy), Ruskie pierogi na Krupniczej (4 teksty), Ostatni czarter mija Kasjopeę (11 wierszy). Tylko dwa teksty pochodzą z początku lat 80., pozostałe zostały napisane lub wykończone (jest taki jeden przypadek) w drugiej dekadzie bieżącego stulecia.

Po raz pierwszy chyba pozwoliłem sobie na bardziej osobisty ton, nie rezygnując wszakże z opowiadania o rzeczywistości przekraczającej doznania i doświadczenia ściśle jednostkowe, w przekonaniu, że moje prywatne emocje, uczucia, tęsknoty czy marzenia nikogo (poza Bliskimi) specjalnie nie interesują.

Tyle technikaliów, reszta pozostaje milczeniem. Lub lekturą : )

Postscriptum

Książka jest dystrybuowana wraz z będącym jeszcze przez miesiąc w sprzedaży najnowszym wydaniem czasopisma literackiego Topos numer 2 (147) 2016. Sopocki dwumiesięcznik najłatwiej znaleźć w salonach Empiku oraz wybranych punktach sieci Kolporter.