strona główna arrow na gorąco arrow Kaszubi ostrzegają premiera Tuska

16 maja 2013

Kaszubi ostrzegają premiera Tuska

Członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego: Nie możemy zgodzić się
na drastyczne zmiany, które niszcząco wpłyną także na naszą społeczność. Będziemy się bronili przed nimi wszelkimi dostępnymi sposobami.


Nie dość, że nadwiślańska wajcha w swym najnowszym położeniu wyraźnie odwróciła wektor sympatii, jeśli nawet nie całkowicie od PO, to w każdym razie od Donalda Tuska i jego ferajny, nie dość, że prof. Czapiński zademonstrował wejście smoka, zapewne po to, by zmobilizować i uczynnić wszystkie antypisowskie siły polityczne, to jeszcze od antyrodzinnej, lewackiej polityki obecnej ekipy zdystansowali się stateczni Kaszubi.

W liście otwartym, przekazanym 16 maja do Kancelarii Premiera Rady Ministrów, który poparło przeszło 16,5 tysiąca osób, m.in. czytamy:

„Trwała i silna rodzina pozwoliła na trwanie i rozwój naszej kaszubskiej wspólnoty przez wiele setek lat. (...) Przekroczeniem granicy jest zamiar wprowadzenia tzw. związków partnerskich, w tym dla osób tej samej płci. Oznacza to walkę z małżeństwem przez pozbawienie go szczególnej roli, jaką pełni. Jest to atak na ład społeczny i wartości, jakie wyznajemy. (...) Nie możemy zgodzić się na drastyczne zmiany, które niszcząco wpłyną także na naszą społeczność. Będziemy się bronili przed nimi wszelkimi dostępnymi sposobami.

Od naszych przedstawicieli w Sejmie i Rządzie oczekujemy uszanowania wartości, które są dla nas ŚWIĘTE”.

Pod listem widnieją podpisy Jana Hoppego, przewodniczącego Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego Oddział Rumia, oraz Jana Klawitera, członka ZKP, organizatora zbiórki podpisów.


Czytaj cały dokument