strona główna arrow na gorąco arrow BBC: Bolshevik Broadcasting Corporation

7 maja 2012

BBC: Bolshevik Broadcasting Corporation

„Obiektywizm? Jaki obiektywizm?” – już w tytule ironizuje Marek Magierowski w najnowszym numerze „Uważam Rze” (19/2012). „Szukacie wzorca rzetelnej telewizji publicznej w Europie? Nie znajdziecie” – przekonuje w leadzie. Postawioną tezę wspiera przykładami i cytatami.

Najpierw pojawia się opinia znanego komentatora Andrew Marra. „BBC nie grzeszy bezstronnością. To organizacja dominowana przez mieszczuchów, w większości ludzi młodych, pochodzących z mniejszości etnicznych oraz homoseksualistów. Nie chodzi nawet o to, że popiera taką czy inną partię. Ona jest stronnicza kulturowo, ma wyraźny lewicowy przechył”.

Potem fragment wspomnień dziennikarza Petera Sissonsa, który odszedł z firmy,
gdzie „Wszyscy wiedzą, co mają pisać i mówić, bo atmosfera w stacji jest po prostu przesiąknięta lewicowością. (…) Rodzina królewska to nudziarstwo. ONZ zawsze podejmuje słuszne decyzje. Organizacje wyznające globalne ocieplenie zawsze mają rację, a Al Gore jest po prostu święty”.

Miło dziś przeczytać mocne potwierdzenie diagnozy, którą produktom dumnej kiedyś stacji BBC postawiłem już wiele lat temu.

Czytaj: ”Historia według BBC”