strona główna arrow na gorąco arrow Zarząd Regionu Mazowsze: Nie głosujcie na Platformę

6 października 2011

Zarząd Regionu Mazowsze:
Nie głosujcie na Platformę

Nie głosujcie na Platformę Obywatelską, nie głosujcie na Polskie Stronnictwo Ludowe – apeluje do wyborców mazowiecka Solidarność.

„Oceniając ostatnie cztery lata rządów PO-PSL, w tym dla Warszawy i Mazowsza, wzywamy mieszkańców, członków i sympatyków NSZZ Solidarność do niegłosowania na te partie w najbliższych wyborach parlamentarnych” – takie stanowisko przyjęło na kilka dni przed wyborami regionalne kierownictwo związku.

Lekceważenie partnerów społecznych, pozorowanie dialogu, działania antyzwiązkowe to tylko część przewin rządzącej koalicji. Dokument przypomina liczne przykłady rażącej niegospodarności władz w kraju i w regionie, w tym sprzedaż SPEC-u wbrew logice oraz opinii mieszkańców miasta, pogorszenie jakości życia przez prywatyzację kolei i służby zdrowia, ale także przez nieracjonalne wyzbycie się PKS-ów czy uzdrowiska Konstancin.

Związkowcy z mazowieckiej „S” uważają, że brak właściwej polityki propracowniczej i prorodzinnej, w połączeniu z wyprzedażą majątku narodowego doprowadziły do dramatycznego rozwarstwienia i wykluczenia społecznego na niespotykaną dotąd skalę.

– Sytuacja w kraju jest zła. Liberalne rządy PO-PSL, wspierane czasem przez SLD nie poradziły sobie z kryzysem, lecz doprowadziły do wzrostu bezrobocia i nie rokują dobrze na przyszłość – mówił podczas konferencji prasowej 6 października wiceprzewodniczący ZR Waldemar Dubiński. – Dlatego właśnie postanowiliśmy zabrać głos.


Czytaj pełny tekst dokumentu