strona główna arrow publicystyka arrow Solidarność, praca, gospodarka
Pielgrzymka z głębokim przesłaniem

Od dwóch lat pracownicy i pracodawcy, robotnicy i przedsiębiorcy wspólnie pielgrzymują do kaliskiego Sanktuarium św. Józefa, patrona ludzkiej pracy. Swoiście chrześcijańska formuła świętowania dnia 1 Maja,
z wezwaniem do przezwyciężania egoizmu, stwarza szansę istotnej przemiany relacji międzyludzkich w niesolidarnym świecie.

Czytaj całość...
 
Trzystu nielegałów z zagranicy

Od 1 lipca 2007 Państwowej Inspekcji Pracy przybyły nowe obowiązki. Inspektorzy pracy badają nie tylko bezpieczeństwo i warunki wykonywania pracy, ale również legalność zatrudnienia. W tym legalność zatrudnienia cudzoziemców.

Czytaj całość...
 
Ciemna strona boomu

Obok tradycyjnie niebezpiecznych: górnictwa i przetwórstwa przemysłowego, sektorem gospodarki, w którym najłatwiej dziś o utratę zdrowia lub życia, jest budownictwo.

Czytaj całość...
 
Razem przeciw patologiom

Polski Związek Pracodawców „Ochrona” i NSZZ Solidarność zobowiązały się działać wspólnie na rzecz ujednolicenia standardów
i zasadniczej poprawy warunków pracy na krajowym rynku usług
w zakresie ochrony osób i mienia.

Czytaj całość...
 
Wiktorow, czyli w ZUS wstąpić

Pracy przybywa, prestiżu ubywa. Organizacje związkowe negocjują podwyżkę marnych wynagrodzeń, zgodnie zapowiadając, że w razie fiaska rozmów wejdą w spór zbiorowy z pracodawcą. Tymczasem nowy prezes ZUS zatrudnia... poprzedniczkę swego poprzednika.

Czytaj całość...
 
Dokumentacja wielkiego regionu

Zasoby lokalnych archiwów Solidarności odzwierciedlają, nieraz zresztą w sposób paradoksalny, regionalne zróżnicowanie związku. Archiwalia zgromadzone i przechowywane przy ZR Śląsko-Dąbrowskiego to około 9,5 tysiąca pozycji, które obejmują dziś sto metrów bieżących akt.

Czytaj całość...
 
<< start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. > koniec >>

Pozycje :: 55 - 60 z 81