strona główna arrow publicystyka arrow Solidarność, praca, gospodarka
Rząd z twarzą Pinokia

Było głośno. Chwilami bardzo merytorycznie, a chwilami wręcz zabawowo. Nieobecnemu, jak zwykle w trudnych sytuacjach, premierowi związkowcy zaproponowali przejście na wcześniejszą emeryturę.

Czytaj całość...
 
Rzeka pieniędzy

Od nas zależy, jak w latach 2007–2013 spożytkujemy fundusze unijne przeznaczone na kulturę, naukę i edukację. Czy potrafimy z pożytkiem inwestować w siebie i w swoje najbliższe otoczenie?

Czytaj całość...
 
Czy leci z nami rząd?

Czwartek, 6 listopada. To dopiero druga pikieta, ale kalendarz protestów puchnie od kolejnych terminów. Premier sobie poradzi. Pytanie tylko, czy minister Boni to wytrzyma?

Czytaj całość...
 
Jak to się robi w Unii Europejskiej

Najpierw europejski dialog autonomiczny. Później porozumienie ramowe partnerów społecznych. A potem się zobaczy, czyli...

Czytaj całość...
 
Energia kręci wszystkich

Co zrobić, żeby nie zabrakło w Polsce energii? Czy można osiągnąć bezpieczeństwo energetyczne, zachowując konkurencyjność gospodarki i nie rujnując skromniejszych budżetów domowych? Podczas dwudniowej debaty wspólnie zastanawiali się nad tym przedsiębiorcy oraz związkowcy sektora paliwowo-energetycznego.

Czytaj całość...
 
Nie zawieść nadziei

Władza przechodzi z rąk do rąk, a robotnicy, rolnicy, nauczyciele, służba zdrowia – wszyscy pracownicy oczekują obrony swych słusznych praw. Tu nie może zabraknąć Solidarności. Wierzę, że to działanie będzie skuteczne i przyniesie poprawę losu ludzi pracy w naszym kraju.

Czytaj całość...
 
<< start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. > koniec >>

Pozycje :: 37 - 42 z 81