strona główna arrow publicystyka arrow Solidarność, praca, gospodarka
Ważą się losy puławskich Azotów

Ministerstwo Skarbu Państwa twierdzi, że decyzje o konsolidacji zakładów wielkiej syntezy chemicznej zapadły i od prywatyzacji ZA Puławy SA nie ma odwrotu. Z taką wiadomością wrócili do uczestników pikiety
przed gmachem resortu delegaci po złożeniu petycji przeciwko łączeniu Azotów puławskich z tarnowskimi.

Czytaj całość...
 
Chemia to nasze być albo nie być

Krytyczna ocena sytuacji w kraju i regionie, dyskusja nad kondycją związku oraz wybór dwóch ostatnich delegatów na zjazd kielecki – to główne treści WZD w Inowrocławiu.

Czytaj całość...
 
Odszedł lider

Andrzej Buczek, człowiek Solidarności, zasłużony dla ludzi i regionu, zmarł przedwcześnie 21 października 2012 roku.

Czytaj całość...
 
Mierz struktury na zamiary

Krytyczna ocena sytuacji społeczno-pracowniczej w regionie i kraju znalazła wyraz w przyjętych przez delegatów dokumentach, ale rangę wyjazdowemu spotkaniu w Ostrzeszowie nadała ożywiona, merytorycznie interesująca dyskusja nad propozycjami zmian w statucie związku.

Czytaj całość...
 
Znów gorzki czerwiec dla Ursusa

Mszą polową i złożeniem kwiatów pod pomnikiem Czerwca ’76 uczczono w Ursusie rocznicę robotniczego zrywu sprzed 35 lat. W drugiej części obchodów, w ośrodku kultury Arsus, po koncercie pieśni patriotycznych i wręczeniu uczestnikom tamtych wydarzeń pamiątkowych statuetek, zaproszono wszystkich na poczęstunek.

Czytaj całość...
 
Milion młodych na bezrobociu

Brak zatrudnienia dla wszystkich, którzy chcieliby pracować, to dowód fiaska prowadzonej polityki. Ale bezrobocie ludzi młodych stwarza szczególne zagrożenia dla gospodarki narodowej i uruchamia w zbiorowości procesy patologiczne.

Czytaj całość...
 
<< start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. > koniec >>

Pozycje :: 1 - 6 z 81