strona główna arrow publicystyka arrow afery, konflikty, skandale
Polowanie na stoczniowców

Szefem rządu od roku był Leszek Miller, a Janusz Śniadek od miesiąca przewodniczącym KK NSZZ Solidarność, gdy policyjny wóz patrolowy
w centrum Warszawy brutalnie zajechał drogę polonezowi, w wersji truck, na gdańskich numerach…

Czytaj całość...
 
Pilecki wyrwał nas z drzemki

Każdy poseł musi umieć głosować. Zwłaszcza w europarlamencie.

Czytaj całość...
 
Zrzutka na stadion Legii?

Władze Warszawy chcą za pół miliarda sprzedać dochodową spółkę. Czyżby za prezent Hanny Gronkiewicz-Waltz dla Waltera mieli zapłacić warszawiacy? Pomysł, oprotestowany przez pracowników SPEC SA, związkowców z branży ciepłowniczej, Mazowiecką Solidarność oraz mieszkańców, nie przeszedł w radzie miasta. Zabrakło trzech głosów.

Czytaj całość...
 
Kto nie lubi Gojowczyka

Rozstrzygnięcie w tej sprawie przesądzi, czy warunki pracy w Polsce będzie kształtować prawo czy kapryśna solidarność korporacyjna.

Czytaj całość...
 
Niespecjalna misja ABW

Zdarzenia w domu państwa Bączków dowodzą, że mamy nie dość profesjonalną Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego oraz skuteczną instytucję zaufania publicznego o nazwie „Misja Specjalna”.

Czytaj całość...
 
Mobbing z fuzją w tle

Sprawa Dariusza Gojowczyka, ze względu na jego działalność związkową i społeczną, stanowi przypadek szczególny. Ale szykany, jakim podlega, są raczej typowe. I wypełniają znamiona tyranizowania oraz dyskryminacji z wewnętrznych antymobbingowych przepisów irlandzkiej Grupy AIB, właściciela Banku Zachodniego WBK SA.

Czytaj całość...
 
<< start < poprz. 1 2 3 4 5 nast. > koniec >>

Pozycje :: 7 - 12 z 26