strona główna arrow publicystyka arrow afery, konflikty, skandale
Gra w rozbijanego

Zmodernizowana huta prosperuje, ludzie identyfikują się z firmą, a właściciel wpuszcza do niej jako p.o. prezesa – młodego wilka, który ogłasza, że przyszedł tu posprzątać...

Czytaj całość...
 
Przybysz spod Góry Fako

Przypadek Simona Mola obnażył nasze słabe punkty: naiwność ludzi, wyobcowanie elit i niewydolność państwa.

Czytaj całość...
 
Rzutki edukator młodzieży

Stanisława D., kawalera Orderu Orła Białego, otaczali różni ludzie: jedni poniewczasie dochodzili do wniosku, że to hochsztapler z tupetem, drudzy uświadamiali sobie, że rektor-kanclerz-właściciel WSM przy Kawęczyńskiej pieniędzmi się z nimi nie podzieli. Ale możliwość bezkarnego działania – zawdzięcza on jeszcze innym.

Czytaj całość...
 
Milady przeciw muszkieterom

Dla wszystkich, którzy odróżniają argumentację od zamawiania rzeczywistości słowami, przesłuchanie prezydentowej miało duże walory poznawcze. A „przecieki” z nieujawnionej listy darczyńców rzuciły światło na motywy absencji Aleksandra Kwaśniewskiego przed sejmowymi komisjami śledczymi.

Czytaj całość...
 
Romantyk i realista

W latach 80. jeszcze jako francuski anestezjolog przywoził tirami wyposażenie i sprzęt medyczny dla szpitali Rzeszowszczyzny i Podkarpacia. Zmarł jako polski europoseł, w osiem dni po tym, gdy prowadzoną przez niego toyotę staranowała ciężarówka. Czy dlatego, że nie skierowano go do lecznicy dla VIP-ów, lecz do szpitala, w którym nie było tomografu?

Czytaj całość...
 
Działka jak dziesięć stradivariusów

Oczekiwany przez środowiska twórców, producentów, dystrybutorów oraz tzw. kiniarzy rządowy projekt ustawy o kinematografii właściwie nikogo z branży nie zadowolił. Podgrzał jedynie atmosferę. A wyprawa ministra kultury po skrzypce Wieniawskiego prywatnym samolotem Jana Kulczyka jeszcze wzmogła ferment.

Czytaj całość...
 
<< start < poprz. 1 2 3 4 5 nast. > koniec >>

Pozycje :: 13 - 18 z 26