strona główna arrow publicystyka arrow wojny kulturowe
Toksyczne CSW

Chyba zbyt pochopnie letnią rezydencję królów polskich – wzniesioną w 1619 w Jazdowie dla Zygmunta III Wazy, a dziś noszącą miano Zamku Ujazdowskiego – przeznaczono na Centrum Sztuki Współczesnej.

Czytaj całość...
 
Niczego oprócz prawdy

De mortuis nil nisi bene, czyli o zmarłych tylko dobrze albo wcale! Często przyjmuje się to zalecenie za istotę postawy chrześcijańskiej. Niesłusznie.

Czytaj całość...
 
Fronty wojny kulturowej

Czy wypada szczuć uczniów na ministra edukacji, nazywając go faszystą? Dlaczego gejów nie obowiązuje wymóg bycia tolerancyjnym? Czy prawda o aborcji może gorszyć? Od znalezienia sensownej odpowiedzi na te pytania zależy kształt IV RP.

Czytaj całość...
 
Front obrońców Szczuki i Polsatu

Tu naprawdę nie idzie o to, czy Kazia wiedziała o chorobie Madzi, lecz o to, czego się wspólnie z Kubą dopuściła przed 2 milionową widownią. I o Radę Etyki Mediów, która sprzeciwia się ukaraniu winnych.

Czytaj całość...
 
Zielonych - marsz przez instytucje

„Takie będą Rzeczypospolite...” Co w tym dziwnego, że minister edukacji chce chronić uczniów przed światopoglądową indoktrynacją? W dodatku, mocno zideologizowaną i rodem z całkiem innej kultury?

Czytaj całość...
 
I biorę cię, Burek, za męża. Decydujące starcie

Krzysztof Świątek, pisząc o „ślubach” i ceremoniach weselnych, jakie urządzają dla swych czworonogów mieszkańcy bogatej, północnej części kontynentu amerykańskiego, zastanawiał się, dlaczego obywatele państw o wysokim poziomie bezpieczeństwa socjalnego wolą zapewniać luksusy swoim psom i kotom niż np. pomagać ludziom cierpiącym rzeczywisty niedostatek, głód lub nędzę.

Czytaj całość...
 
<< start < poprz. 1 2 3 nast. > koniec >>

Pozycje :: 7 - 12 z 18