strona główna arrow publicystyka arrow wojny kulturowe
Demokracja z impulsem totalitarnym

Czy za wypowiedzi lub zachowania podyktowane moralnością chrześcijańską będzie można wkrótce trafić do więzienia? Odpowiedź brzmi: niestety, tak!

Czytaj całość...
 
Owsiak Holding

Sympatia większości mediów. Czas antenowy telewizji publicznej. Piwo z browarów Kulczyka. I kilkaset tysięcy młodych, wyluzowanych fanów rocka na byłym poligonie wojskowym w Kostrzynie nad Odrą.

Czytaj całość...
 
Owsiak ponad prawem?

Mieszkańcy przygranicznego miasteczka boją się tej imprezy. Burmistrz jej chce. Owsiak triumfuje... Ale członkowie Kostrzyńskiej Grupy Obywatelskiej nie zamierzają ustąpić.

Czytaj całość...
 
Miękkie szyderstwo

W rogu jednej z sal ekspozycyjnych na pierwszym piętrze stołecznej Zachęty aż trzech strażników. Chronią dwie niewielkie prace norweskiego artysty. Przed kim?

Czytaj całość...
 
Aborterki na fali

Przed referendum sekretarz generalny Dyduch puszczał oko do lewicowych ekstremistów w aparacie SLD-UP, teraz pojednawcze wypowiedzi Kwaśniewskiego czy Oleksego mają osłodzić wierzącym Polakom pigułkę... niestety, wczesnoporonną.

Czytaj całość...
 
Homoagitacja

Polityka (nr 29/2000) opublikowała tekst Barbary Pietkiewicz
„Marsz na orientację”, z podtytułem: Raport o homoseksualistach. Ale cóż to za raport? Brak w nim wiarygodnych danych o skali zjawiska, o związanych
z nim zagrożeniach. Do opisu użyto języka podochoconych bywalców gejowskich klubów, a „normalsi” pojawiają się tylko w roli negatywnego tła. Ot, taka kontrkulturowa apologia seksizmu. I niewiele zmienia tu fakt,
że idzie o „libido inaczej”.

Czytaj całość...
 
<< start < poprz. 1 2 3 nast. > koniec >>

Pozycje :: 13 - 18 z 18