strona główna arrow publicystyka arrow Kościół, media, rząd dusz
Jezus - tak, Chrystus - nie?

Połączone z panelami dyskusyjnymi prezentacje najciekawszych nowości edytorskich stanowiły ważne dopełnienie VI Ogólnopolskich Targów Wydawców Katolickich. Dobór dyskutantów, wśród których było wielu uczonych oraz polityków z pierwszych stron gazet, i rzeczowy, nie pozbawiony krytycyzmu charakter dysput powodował, że w auli bł. Jerzego Matulewicza na warszawskich Stegnach było naprawdę ciekawie.

Czytaj całość...
 
Zaślepiona tolerancja?

Kiedy przed miesiącem w dwóch bulwersujących opinię publiczną sprawach o morderstwo sądy dwukrotnie wydały wyroki uniewinniające, wstrząśnięta opinia publiczna aż jęknęła. Natomiast Marek Nowicki
z Komitetu Helsińskiego zaraz wystąpił z gromką filipiką, w której protestował przeciwko „naruszaniu powagi trzeciej władzy”. Można – twierdził w debacie telewizyjnej – pokpiwać sobie z władz ustawodawczej oraz wykonawczej, ale od niezawisłego sądownictwa wara.

Czytaj całość...
 
Wymiar skandalu

W trakcie spotkania Jana Pawła II z Polską Radą Ekumeniczną oraz przedstawicielami Kościołów i Wspólnot wyznaniowych, do którego doszło w ubiegły piątek w polskim parlamencie, naczelny rabin Polski Menachem Pinkas Joskowicz, nie zważając ani na powagę osoby, ani na niezwykłość sytuacji, ani wreszcie na niestosowność samego żądania w niedopuszczalnej formie – po raz kolejny domagał się usunięcia krzyża papieskiego z oświęcimskiego Żwirowiska. Incydent, który dzięki bezpośredniej transmisji dotarł do telewidzów in crudo, bez łagodzącej „obróbki medialnej”, wywołał powszechne oburzenie, a także spowodował zdecydowane reakcje wielu środowisk w Polsce.

Czytaj całość...
 
<< start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast. > koniec >>

Pozycje :: 37 - 39 z 39