strona główna arrow publicystyka arrow Kościół, media, rząd dusz
Nasz Bond się spocił

Polski Bond jest kolektywny i antyreligijny. Spychanie katolickich hierarchów, duchowieństwa oraz wiernych do defensywy, podrzucanie Kościołowi instytucjonalnemu „problematyki duszpasterskiej i eklezjalnej” – to jego ulubione zajęcie. Całkiem jak w PRL.

Czytaj całość...
 
Sobala sobie pozwala

Jackowi Sobali, który wśród dziennikarzy Radia Tok FM mógł
do niedawna uchodzić za wzorzec pomiarkowania i elegancji, udało się wreszcie poprawić swój bezbarwny wizerunek „kulturalnego mięczaka”.

Czytaj całość...
 
Józef i Maryja

Nie stanowią dla siebie żadnej konkurencji, raczej się uzupełniają. Przejawiają nawet podobne niedostatki warsztatowe, choć inaczej adresują swą misję ewangelizacyjną. Różnią się zasięgiem terytorialnym, liczbą stałych słuchaczy, wreszcie skalą dokonań. Pomysł, aby wzmocnić jedno radio kosztem drugiego, dostarczył jedynie ostrej amunicji przeciwnikom Kościoła katolickiego.

Czytaj całość...
 
Newsweek bez manier

Według komunistycznej propagandy, prasa springerowska była synonimem „bońskiego rewanżyzmu i najgorszego amerykańskiego imperializmu”. Dziś Newsweek Polska wydawany na amerykańskiej licencji przez wydawnictwo Axel Springer Polska tuż przed wizytą Jana Pawła II próbuje nas uczyć szacunku i gościnności inaczej.

Czytaj całość...
 
4Media SA - młot na dziennikarzy?

Gazeta wychodzi, choć właściciel nie płaci ludziom już od 3 miesięcy. Blisko stu związkowców z zakładowej Solidarności weszło w spór zbiorowy z wydawcą. Czy popularne Życie z kropką przetrwa jako ogólnopolski dziennik opiniotwórczy?

Czytaj całość...
 
Dobre prawo rodziców

Przemoc jest pokazywana w mediach bez ograniczeń. Jest wręcz promowana jako sposób na życie, na osiągnięcie sukcesu, na podporządkowanie sobie innych ludzi. Wiadomo, że obcowanie z obrazami przemocy, okrucieństwa i wulgarności prowadzi do bardzo szkodliwych zmian w psychice dziecka. A ponieważ obecny stan prawny uniemożliwia praktyczną ochronę dzieci, dlatego powstał obywatelski, a właściwie rodzicielski projekt ustawy w tej sprawie – mówiła 9 stycznia br. na posiedzeniu Sejmu IV kadencji Lucyna Podhalicz, pełnomocnik Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej.

Czytaj całość...
 
<< start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast. > koniec >>

Pozycje :: 25 - 30 z 39