strona główna arrow publicystyka arrow Kościół, media, rząd dusz
Warszawa postawiła krzyżyk

Podobno postawiła krzyż to dla uczczenia papieża-Polaka. Ale zrobiła tak jakoś wstydliwie, na pół gwizdka.

Czytaj całość...
 
Klucze do Tradycji

Zdjęcie ekskomuniki z czterech biskupów-tradycjonalistów z Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X to powód do radości. Zwłaszcza w tygodniu modlitw o jedność chrześcijan.

Czytaj całość...
 
Wolność słowa czy swoboda zawierania umów

Dziennikarz Stanisław Remuszko wydał książkę publicystyczno-dokumentalną o swojej pracy w redakcji „Gazety Wyborczej”, także o przekształceniach własnościowych w spółce Agora, wydawcy dziennika,
w którym pracował do sierpnia 1990. Ale tytuł «„Gazeta Wyborcza”. Początki i okolice (kalejdoskop)» – mimo czterech wydań (pierwsze już
w roku 1999) oraz blisko 20 tys. sprzedanych egzemplarzy – pozostaje praktycznie niezauważony.

Czytaj całość...
 
Cały ogień na publiczną

Ani szafa Patrycji Koteckiej, ani wysokość gwiazdorskiej umowy Tomasza Lisa nie są dobrym punktem wyjścia do dyskusji o miejscu i roli telewizji publicznej w dzisiejszej Polsce.

Czytaj całość...
 
Rugowanie rodziny

Wśród przedwyborczej wrzawy toczy się w Polsce debata nad wypracowaniem modelu prorodzinnej polityki państwa. Uchwalony przez sejm program rządowy zyskał oceny skrajnie odmienne.

Czytaj całość...
 
Kali znów triumfować

Na wskazaną przez PiS potrzebę monitorowania mediów główne środki przekazu w Polsce zareagowały histerycznie, wieszcząc nadejście dyktatury. Same jednak w swoistym monitoringu Radia Maryja od lat uczestniczą i żadnych zagrożeń nie widzą.

Czytaj całość...
 
<< start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast. > koniec >>

Pozycje :: 13 - 18 z 39