strona główna arrow na gorąco

9 grudnia 2013

Majdan, Wołyń i banderyzm

Europoseł PiS Janusz Wojciechowski tłumaczy ks. Tadeuszowi Isakowiczowi-Zaleskiemu, że pamięć ofiar ludobójstwa UPA nie stoi w sprzeczności z popieraniem europejskich aspiracji Ukrainy, że jest wręcz przeciwnie. Poseł Wojciechowski ma rację, tylko źle wybrał adresata swoich uwag.

Czytaj całość...
 

6 grudnia 2013

Antypolonizm – nawykowy czy wycwaniony?

Za prawdę o Polakach grantów z Unii ani z resortu kultury pod dowództwem Bogdana Zdrojewskiego raczej się nie dostanie.

Czytaj całość...
 

30 listopada 2013

Dżender? Będzie się działo...

Poetyckie opus Czesława Miłosza jest ogromne, a jego znaczna część pozostaje dowodem artyzmu naprawdę wysokiej próby. Podobnie zresztą jak spore fragmenty jego eseistyki. Ale na wzorzec osobowy autor „Traktatu moralnego” słabo się nadaje.

Czytaj całość...
 

19 listopada 2013

Trzy uśmiechy i stone-faced

Słynne zdjęcie, ujawnione niedawno temu na okładce tygodnika „wSieci”, wywołało histerię najwytrwalszych politycznych i dziennikarskich akolitów Donalda Tuska. Ale choć na chwilę pozbawiło ono tamtą stronę oddechu, zmuszając premiera do taktycznego zniknięcia w szafie, to jednak szybko zostało medialnie zneutralizowane. Zbyt szybko.

Czytaj całość...
 

1 sierpnia 2013

Sobota, 1 sierpnia R.P. 1987


Mam świeżą bułkę
nowozelandzkie masło
kiełbasę rzeszowską
i gruntowy ogórek.

Czytaj całość...
 

18 lipca 2013

Lepszy od Zasady i Kubicy razem wziętych

Kto jest najlepszym kierowcą w Polsce? Nie, wcale nie niegdysiejszy Sobiesław Zasada ani późniejsi Marian Bublewicz czy Leszek Kuzaj. Z pewnością nie Andrzeje: premierowicz Jaroszewicz albo piosenkarz Dąbrowski. I żaden tam Małysz, co się przesiadł z nart
na samochód. Również żadna Martyna od podnoszenia adrenaliny. Wcale też nie superbogacz Sołowow ani nawet przystojniak Hołowczyc. I jasne, że nie jest nim, jak wielu chciałby sądzić, Robert Kubica! Więc kto? Nie zgadniecie. Nawet nie próbujcie…

Czytaj całość...
 
<< start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. > koniec >>

Pozycje :: 81 - 96 z 197