strona główna arrow na gorąco

6 grudnia 2013

Antypolonizm – nawykowy czy wycwaniony?

Za prawdę o Polakach grantów z Unii ani z resortu kultury pod dowództwem Bogdana Zdrojewskiego raczej się nie dostanie.

Czytaj całość...
 

30 listopada 2013

Dżender? Będzie się działo...

Poetyckie opus Czesława Miłosza jest ogromne, a jego znaczna część pozostaje dowodem artyzmu naprawdę wysokiej próby. Podobnie zresztą jak spore fragmenty jego eseistyki. Ale na wzorzec osobowy autor „Traktatu moralnego” słabo się nadaje.

Czytaj całość...
 

19 listopada 2013

Trzy uśmiechy i stone-faced

Słynne zdjęcie, ujawnione niedawno temu na okładce tygodnika „wSieci”, wywołało histerię najwytrwalszych politycznych i dziennikarskich akolitów Donalda Tuska. Ale choć na chwilę pozbawiło ono tamtą stronę oddechu, zmuszając premiera do taktycznego zniknięcia w szafie, to jednak szybko zostało medialnie zneutralizowane. Zbyt szybko.

Czytaj całość...
 

1 sierpnia 2013

Sobota, 1 sierpnia R.P. 1987


Mam świeżą bułkę
nowozelandzkie masło
kiełbasę rzeszowską
i gruntowy ogórek.

Czytaj całość...
 

18 lipca 2013

Lepszy od Zasady i Kubicy razem wziętych

Kto jest najlepszym kierowcą w Polsce? Nie, wcale nie niegdysiejszy Sobiesław Zasada ani późniejsi Marian Bublewicz czy Leszek Kuzaj. Z pewnością nie Andrzeje: premierowicz Jaroszewicz albo piosenkarz Dąbrowski. I żaden tam Małysz, co się przesiadł z nart
na samochód. Również żadna Martyna od podnoszenia adrenaliny. Wcale też nie superbogacz Sołowow ani nawet przystojniak Hołowczyc. I jasne, że nie jest nim, jak wielu chciałby sądzić, Robert Kubica! Więc kto? Nie zgadniecie. Nawet nie próbujcie…

Czytaj całość...
 

5 czerwca 2013

Rok 1989: Rację mieli radykalni

Napis pojawił się wiosną 1989 roku. Dość duże litery zapewniały dobrą czytelność,
ale ich regularny krój i kolor farby zharmonizowany z szarą elewacją bursy przy ulicy Ingardena, zupełnie pozbawiały go agresywności. Czy choćby tylko propagandowego natręctwa. Może dlatego, mimo swej politycznie drażliwej treści przetrwał co najmniej przez kilka lat.

Czytaj całość...
 
<< start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. > koniec >>

Pozycje :: 65 - 80 z 180