strona główna arrow na gorąco

16 stycznia 2015

Czy pozwolimy im wygasić Śląsk i Polskę?

Arabia i Norwegia mają ropę. I u nich ropa jest tania. Rosjanie, dzięki zasobom gazu, jakimi dysponuje Federacja Rosyjska, mają tani gaz. Polska (jeszcze) ma węgiel, ale w cenach, które czynią go niesprzedawalnym. Dlaczego? Pytanie do rządu, nie do górników.

Czytaj całość...
 

11 stycznia 2015

Owsiak i strażnicy jego złotej legendy

Pani Maja Narbutt, której warsztat i dokonania dziennikarskie wysoko cenię, a teksty jej autorstwa czytuję z wielkim zainteresowaniem, napisała wczoraj w portalu wPolityce, że dziesięć lat temu w mediach mejnstrimowych pisało się o Owsiaku wyłącznie bałwochwalczo, dopiero jej tekst wyłamał się z obowiązującego paradygmatu bezwzględnej ochrony „czci” faceta w czerwonych portkach.

Czytaj całość...
 

8 stycznia 2015

Konwicki, Nowy Świat i okolice

Wczoraj późnym wieczorem pojawiła się wiadomość o śmierci Tadeusza Konwickiego. Gdzieś w sieci znalazłem krótką, lakoniczną notatkę. Że ciężko chorował, że na święta wypisano go ze szpitala, że zmarł w domu w otoczeniu bliskich...

Czytaj całość...
 

20 grudnia 2014

Blef Kiszczaka

Dwa skontrastowane obrazy. Czesław Kiszczak opalony, w szytym na miarę
z dobrego materiału garniturze, żwawo kroczący w tłumie gości na pogrzebie Jaruzelskiego... I cierpiący na bezgłos roztrzęsiony staruszek, w szlafroku i w kapciach na bose stopy, który z pięterka własnej willi schodzi podpierany przez inne osoby, co zawsze sprawia przygnębiające wrażenie.

Czytaj całość...
 

24 listopada 2014

AKO też ma dość wyborczej grandy

Akademickie Kluby Obywatelskie im. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego
w Poznaniu, Krakowie, Warszawie i Łodzi wydały w minioną sobotę oświadczenie w sprawie przeprowadzanych właśnie wyborów samorządowych.

Czytaj całość...
 

12 listopada 2014

Prawda jest ciekawa, piękno zachwyca

Mackiewiczowską nagrodę literacką przyznano już po raz trzynasty. Nowym przewodniczący kapituły, w miejsce Marka Nowakowskiego, który zmarł w maju tego roku,wybrano krytyka i eseistę Tomasza Burka.

Czytaj całość...
 
<< start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. > koniec >>

Pozycje :: 49 - 64 z 189