strona główna arrow na gorąco

8 lutego 2015

Apostrofa do ortodoksyjnych pisowców

Doceniacie wybitny talent polityczny Jarosława Kaczyńskiego?
Oczywiście, że doceniacie.

Czytaj całość...
 

28 stycznia 2015

„Dyplomaci” psują język debaty

Winę za (ze)psucie języka debaty publicznej w Polsce najchętniej przypisuje się politykom pośledniego sortu i zacietrzewionym mediom. A w istocie są temu winni dyplomaci oraz ich szefowie.

Czytaj całość...
 

21 stycznia 2015

O hipokryzji Francuzów i otwartości Niemców

Światopoglądowi bojówkarze z miesięcznika „Hara-Kiri” po szyderstwach ze śmierci Charlesa de Gaulle’a, dla obejścia zakazu druku, zmienili nazwę na „Tygodnik Lolek”. Pod nową winietą kontynuowali akcję zohydzania zjawisk oraz imponderabiliów ważnych dla innych ludzi.

Czytaj całość...
 

16 stycznia 2015

Czy pozwolimy im wygasić Śląsk i Polskę?

Arabia i Norwegia mają ropę. I u nich ropa jest tania. Rosjanie, dzięki zasobom gazu, jakimi dysponuje Federacja Rosyjska, mają tani gaz. Polska (jeszcze) ma węgiel, ale w cenach, które czynią go niesprzedawalnym. Dlaczego? Pytanie do rządu, nie do górników.

Czytaj całość...
 

11 stycznia 2015

Owsiak i strażnicy jego złotej legendy

Pani Maja Narbutt, której warsztat i dokonania dziennikarskie wysoko cenię, a teksty jej autorstwa czytuję z wielkim zainteresowaniem, napisała wczoraj w portalu wPolityce, że dziesięć lat temu w mediach mejnstrimowych pisało się o Owsiaku wyłącznie bałwochwalczo, dopiero jej tekst wyłamał się z obowiązującego paradygmatu bezwzględnej ochrony „czci” faceta w czerwonych portkach.

Czytaj całość...
 

8 stycznia 2015

Konwicki, Nowy Świat i okolice

Wczoraj późnym wieczorem pojawiła się wiadomość o śmierci Tadeusza Konwickiego. Gdzieś w sieci znalazłem krótką, lakoniczną notatkę. Że ciężko chorował, że na święta wypisano go ze szpitala, że zmarł w domu w otoczeniu bliskich...

Czytaj całość...
 
<< start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. > koniec >>

Pozycje :: 49 - 64 z 192