strona główna arrow na gorąco

15 lutego 2016

Święty Walenty, poratuj!

Krótkie przyjrzenie się znalezionej w sieci dokumentacji fotograficznej
z walentynkowych performansów ulicznych KOD-u sprawiło, że niesiony chęcią poznania prawdy o współobywatelach, a zwłaszcza ich najbardziej postępowej części, sformułowałem pewien postulat badawczy.

Czytaj całość...
 

4 grudnia 2015

Cofka Zolla, czyli niecelna analogia

Andrzej Zoll, beniaminek starej krakowskiej rodziny, w dodatku rodziny, w której ogromną rolę odgrywali prawnicy, w ferworze obecnego sporu politycznego, w którym niestety bierze udział, powiedział o demokratycznie wybranej przez Polaków władzy przedstawicielskiej m.in. takie słowa: Mamy samowładzę, która decyduje o wszystkim, bardzo to przypomina początek lat 40-tych i przejmowanie przez komunistów pełni władzy w Polsce.

Czytaj całość...
 

21 listopada 2015

Arytmetyka (sejmowa), głupcze!

Zawłaszczanie państwa, totalitarne ciągotki, zamach stanu i tym podobne – dramatyczne, często wręcz histeryczne! – określenia rozbrzmiewają teraz dokoła. Natomiast pojęcie arytmetyki parlamentarnej zniknęło, gdzieś przepadło.

Czytaj całość...
 

18 października 2015

Prowokacja, czyli koszty uzyskania

Według pisarki Tokarczuk, dwukrotnej laureatki Nike, „robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów”.

Czytaj całość...
 

18 września 2015

Purpurowa mgła wokół Hendriksa

Dziś mija 45. rocznica śmierci Jimiego Hendriksa. Do dnia 28. urodzin zabrakło mu niewiele ponad dwa miesiące...

Czytaj całość...
 

1 września 2015

Żenady Ewy Kopacz

Zwykle nie pisuję tekstów polegających na prostym wyliczeniu spraw raczej znanych i dość oczywistych. Jednak dla osoby, która najwyraźniej nie potrafi spojrzeć na siebie z zewnątrz, warto zrobić wyjątek. Zwłaszcza gdy akurat pełni ona funkcję premiera.

Czytaj całość...
 
<< start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. > koniec >>

Pozycje :: 33 - 48 z 197