strona główna arrow na gorąco

18 października 2015

Prowokacja, czyli koszty uzyskania

Według pisarki Tokarczuk, dwukrotnej laureatki Nike, „robiliśmy straszne rzeczy jako kolonizatorzy, większość narodowa, która tłumiła mniejszość, jako właściciele niewolników czy mordercy Żydów”.

Czytaj całość...
 

18 września 2015

Purpurowa mgła wokół Hendriksa

Dziś mija 45. rocznica śmierci Jimiego Hendriksa. Do dnia 28. urodzin zabrakło mu niewiele ponad dwa miesiące...

Czytaj całość...
 

1 września 2015

Żenady Ewy Kopacz

Zwykle nie pisuję tekstów polegających na prostym wyliczeniu spraw raczej znanych i dość oczywistych. Jednak dla osoby, która najwyraźniej nie potrafi spojrzeć na siebie z zewnątrz, warto zrobić wyjątek. Zwłaszcza gdy akurat pełni ona funkcję premiera.

Czytaj całość...
 

9 sierpnia 2015

Eucharystia po ekskomunice

Jerzy Bukowski, fenomenolog i harcmistrz, postawił niedawno kwestię zasadności i stosowności publicznego (tj. w mediach) rozstrząsania kwestii, czy Bronisław Komorowski, przyjmując Komunię św., obciąża swoje sumienie grzechem świętokradztwa.

Czytaj całość...
 

3 sierpnia 2015

Polacy odzyskują nadzieję, czyli co się działo na Powązkach, (a czego wcale nie było)

Tegoroczne stołeczne obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego były radośniejsze, zdecentralizowane, spokojne. I znacznie mniej martyrologiczne. Może dlatego warszawiacy na Powązkach Wojskowych znacznie chętniej klaskali niż buczeli.

Czytaj całość...
 

2 sierpnia 2015

Powązki Wojskowe, 1 sierpnia 2015

Warszawiacy wlewają się przez bramę od Powązkowskiej i boczną, tę od strony pętli autobusowej. W głównej alei nie jest chyba aż tak tłoczno, jak jeszcze przed kilku laty. A może ludzie stali się bardziej uważni i uwzględniają obecność innych?

Czytaj całość...
 
<< start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. > koniec >>

Pozycje :: 33 - 48 z 194