strona główna arrow na gorąco

1 września 2015

Żenady Ewy Kopacz

Zwykle nie pisuję tekstów polegających na prostym wyliczeniu spraw raczej znanych i dość oczywistych. Jednak dla osoby, która najwyraźniej nie potrafi spojrzeć na siebie z zewnątrz, warto zrobić wyjątek. Zwłaszcza gdy akurat pełni ona funkcję premiera.

Czytaj całość...
 

9 sierpnia 2015

Eucharystia po ekskomunice

Jerzy Bukowski, fenomenolog i harcmistrz, postawił niedawno kwestię zasadności i stosowności publicznego (tj. w mediach) rozstrząsania kwestii, czy Bronisław Komorowski, przyjmując Komunię św., obciąża swoje sumienie grzechem świętokradztwa.

Czytaj całość...
 

3 sierpnia 2015

Polacy odzyskują nadzieję, czyli co się działo na Powązkach, (a czego wcale nie było)

Tegoroczne stołeczne obchody rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego były radośniejsze, zdecentralizowane, spokojne. I znacznie mniej martyrologiczne. Może dlatego warszawiacy na Powązkach Wojskowych znacznie chętniej klaskali niż buczeli.

Czytaj całość...
 

2 sierpnia 2015

Powązki Wojskowe, 1 sierpnia 2015

Warszawiacy wlewają się przez bramę od Powązkowskiej i boczną, tę od strony pętli autobusowej. W głównej alei nie jest chyba aż tak tłoczno, jak jeszcze przed kilku laty. A może ludzie stali się bardziej uważni i uwzględniają obecność innych?

Czytaj całość...
 

8 lipca 2015

Bronisław, prezydent na odchodnym

Nie rozumiem, dlaczego publicyści prawej strony dziwią się może nerwowym
i pośpiesznym, ale przecież - jeśli przeanalizować ich wektor oraz skutki - bardzo konsekwentnym działaniom, które prowadzą Bronisław Komorowski oraz jego kancelaria.

Czytaj całość...
 

4 lipca 2015

Kto i dlaczego sekularyzuje Amerykę?

Niedawną decyzję Sądu Najwyższego USA o rozszerzeniu na cały kraj prawa, które dotąd jedynie w części stanów pozwalało na legalizację związków jednopłciowych Dennis Prager nazwał oficjalnym końcem judeochrześcijańskiej Ameryki. Czy znany żydowski komentator ma rację?

Czytaj całość...
 
<< start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. > koniec >>

Pozycje :: 33 - 48 z 192