strona główna arrow na gorąco

5 stycznia 2008

Recydywa postkomuny

Przedwczoraj, za pośrednictwem Andrzeja Filipczyka, wiceprzewodniczącego zarządu regionalnej struktury Solidarności, doszła do mnie z rodzinnego miasta dość bulwersująca wiadomość. Oto zdominowana przez postkomunistów rada miejska, mając wsparcie prezydenta Tadeusza Ferenca, który jest poza tym członkiem krajowych władz SLD, postanowiła uczynić patronem jednej z rzeszowskich ulic Władysława Kruczka, długoletniego I sekretarza Komitetu Wojewódzkiego PZPR w Rzeszowie, wpływowego partyjnego bonzę ze świetnymi kontaktami w Moskwie, przez lata zwierzchnika fasadowej CRZZ.

Czytaj całość...
 

19 listopada 2007

Przesądziły młode karpie

Po wyborach z jesieni 2005 fachowcy od nowych mediów przewidywali, że znacząca część następnej kampanii wyborczej będzie miała miejsce w sieci. Decydując się na ponowne wybory w połowie kadencji parlamentu, Jarosław Kaczyński najwyraźniej nie wziął tego pod uwagę.

Czytaj całość...
 

4 listopada 2007

Boni w rządzie, Sakiewicz w kozie?

Sprawa Michała Boniego, sama w sobie oczywista i trywialna aż do bólu, skłania jednak do refleksji nad okolicznościami, które jej towarzyszą.

Czytaj całość...
 

30 października 2007

Jak tu nie płakać przy cebuli?

Oto fragment tekstu „Obieranie cebuli”, z Rzeczpospolitej, autorstwa Dariusza Rosiaka, który zastanawia się nad przyczynami popularności amerykańskiego tygodnika „Cebula” (The Onion). Całość w sieci pod adresem: http://www.rp.pl/artykul/65427.html

Czytaj całość...
 

22 października 2007

Oddanie władzy

We wczorajszych wyborach Prawo i Sprawiedliwość powiększyło swój stan posiadania. Na partię Jarosława Kaczyńskiego zagłosowało więcej ludzi niż przed dwoma laty. W dodatku, stanowili oni wyższy o około 5 proc. odsetek głosujących, co przełożyło się na większą (o około 10) liczbę zdobytych w sejmie mandatów. Różnica była tylko taka, że we wrześniu 2005 ugrupowanie braci Kaczyńskich niespodziewanie, wbrew wynikom sondaży i oczekiwaniom mediów, wygrało wybory parlamentarne. Natomiast symbolicznym wyrazem tego, co stało się wczoraj, był niepewny uśmiech, goszczący na twarzy posłanki Jolanty Szczypińskiej po ogłoszeniu wyników tzw. exit polls, które zapowiadały wysokie zwycięstwo Platformy Obywatelskiej.

Czytaj całość...
 
<< start < poprz. 11 12 13 nast. > koniec >>

Pozycje :: 193 - 197 z 197