strona główna arrow na gorąco

24 lutego 2017

Budka specjalnej troski

Nie, nie idzie mi o budkę wartowniczą, stojącą w pobliżu ambasady Federacji Rosyjskiej w Warszawie, której nie zdołał ochronić przed spłonięciem nawet sam minister Sienkiewicz...

Czytaj całość...
 

27 stycznia 2017

A. przeproś za Łukasza

Gerhard Gnauck, w przeciwieństwie do wielu swych niemieckich kolegów po piórze, napisał ostatnio z sensem o dzisiejszej Polsce.

Czytaj całość...
 

30 grudnia 2016

Bronisław Komorowski odzyskuje kontenans

Pamięć o gafach, błędach ortograficznych i niewymuszonej arogancji Bronisława Komorowskiego, którego premier Tusk za radą pani Anieli delegował do ochrony żyrandola, niemal całkiem się zatarła. Cóż, życie polityczne codziennie atakuje odbiorców nową porcją sieczki, więc rezultaty nie mogą być inne.

Czytaj całość...
 

23 listopada 2016

Waldemar Żyszkiewicz: Krótki bilans Polski tranzytowej

Pierwsza moja książka publicystyczna wychodzi właśnie w tym miesiącu. Jej premiera jest przewidziana podczas XXV Targów Książki Historycznej w Arkadach Kubickiego – Zamek Królewski w Warszawie – które odbędą się w dniach 24–27 listopada 2016.

Czytaj całość...
 

2 listopada 2016

GMO – tanie, pyszne czy groźne?

Jeden z grasujących w Salonie24 lobbystów układu CETA, a jako komentator nader rozwlekły i porywczy, wśród różnych mniej lub bardziej księżycowych opinii na temat współczesnej polskiej wsi oraz polskiego rolnictwa, w jednej sprawie miał wszakże rację. No, powiedzmy, część racji...

Czytaj całość...
 

29 października 2016

Smoleńsk 2010. Dwustandardowcy – wsie nazad!

Zdecydujcie się wreszcie, co jest ważniejsze. Czy tzw. państwo prawa, o którym od roku stale mantrujecie? Czy może jednak cierpienie rodzin? A dokładnie – deklarowane cierpienie tych kilkunastu rodzin, które opisują i przeżywają rzeczywistość smoleńskiej tragedii jakoś całkiem inaczej niż bliscy pozostałych osiemdziesięciu ofiar, a także miliony zwyczajnych Polaków.

Czytaj całość...
 
<< start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. > koniec >>

Pozycje :: 17 - 32 z 194