strona główna arrow na gorąco

14 lipca 2009

Czyżby profesor Mikołejko przyznawał się do niemieckich przodków?

„Czy tego chcemy, czy nie, jesteśmy potomkami także tych, którzy mordowali, sprzedawali Żydów albo ucinali im głowy i grali nimi w piłkę” – opowiada „Newsweekowi” Zbigniew Mikołejko, kierownik Zakładu Badań nad Religią w IFIS PAN,
a nowe kierownictwo springerowskiego tygodnika opartego na amerykańskim formacie, wynurzenia stołecznego naukowca drukuje bez komentarza.

Czytaj całość...
 

27 czerwca 2009

„Kamingałty” chwalebne

Piotr Bratkowski, przed laty młody poeta i publicysta rock’n’rollowy, dokonał na łamach swego macierzystego tygodnika – „Newsweek” nr 22, datowany na ostatni dzień maja 2009 – tzw. alkoholowego „kamingałtu”. Ale właśnie: dokonał czy nie dokonał?
Bo trochę brak pewności, czy to naprawdę „kamingałt”. Owszem, publicysta „Newsweeka” niby zasygnalizował swoje problemy z nałogiem, ale właściwie napisał tekst o fenomenie ludzi uzależnionych od alkoholu, a mimo to nieźle funkcjonujących w systemie demoliberalnego państwa.

Czytaj całość...
 

2 czerwca 2009

Warszawa postawiła krzyżyk

Warszawa postawiła krzyżyk. Podobno zrobiła to dla uczczenia papieża-Polaka.
Ale zrobiła tak jakoś wstydliwie, na pół gwizdka.

Czytaj całość...
 

23 maja 2009

Wałbrzyski sąd litościwy

Sąd rejonowy w Wałbrzychu ogłosił wyrok w sprawie dwóch byłych esbeków,
którzy w latach 80. maltretowali podczas przesłuchań niepełnoletnich opozycjonistów (patrz: Kruszenie grubej kreski, "Tygodnik Solidarność" nr 20, z 15 maja 2009).

Czytaj całość...
 

21 maja 2009

Szum medialny, czyli niekompetencja

Brak kwalifikacji Jolanty Fedak do ministerialnego fotela naprawdę nie przejawia się przede wszystkim w tym, że wobec kolegi ze swego ugrupowania użyła publicznie, choć dyskretnie sformułowania uznawanego powszechnie za obelżywe.

Czytaj całość...
 

28 kwietnia 2009

Lepper dla wykształciuchów

Nawet pobieżny monitoring działających w Polsce mediów, zwłaszcza prywatnych stacji telewizyjnych i mainstreamowej prasy, wskazuje na wyraźnie obserwowalną tęsknotę za Lepperem czy może raczej za fenomenem lepperyzmu. Ambitny samorodek polityczny w tureckim swetrze, którego media, niby utyskując na jego salonowe niedostatki, w istocie wylansowały i wyniosły do władzy, doczekał się swoistej kontynuacji. Bo przecież show must go on. A i wytężona praca nad podważeniem resztek podstaw cywilizacji łacińskiej zobowiązuje…

Czytaj całość...
 
<< start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. > koniec >>

Pozycje :: 145 - 160 z 185