strona główna arrow na gorąco

12 kwietnia 2017

Cała nadzieja w tym strasznym Trumpie

Anne Applebaum, publicystka zaliczana do grona wybitnych, dała ostatnio wyraz swym nadziejom, że prezydent Donald Trump, przecież nie jej prezydent, raczej ktoś przed kim ostrzegała niż miałaby na niego głosować, ujmie się za ukrzywdzonym jakoby przez Viktora Orbána spekulantem giełdowym oraz destruktorem politycznego i społecznego ładu w wielu suwerennych państwach niejakim Georgem Sorosem.

Czytaj całość...
 

10 kwietnia 2017

Upamiętnienia nie zastąpią nam prawdy

To się stało siedem lat temu. Była sobota, nie poniedziałek. I dzień był brzydszy niż dzisiaj. Mroczny, ponury, wcale nie czuło się jeszcze wiosny. Polska wchodziła właśnie w najgorszy weekend nowego stulecia, gdy to się wydarzyło... Ale co właściwie? Niestety, wciąż nie mamy pewności, co naprawdę tam zaszło. I dlaczego Oni musieli zginąć?

Czytaj całość...
 

26 marca 2017

(D)efekt Schulza

Pocieszające, że narzędzia do robienia wyborcom wody z mózgu powoli tracą swą skuteczność. Potwierdza to, zaskakująca ponoć wobec przedwyborczych prognoz, przegrana SPD z CDU w niemieckim Kraju Saary.

Czytaj całość...
 

25 marca 2017

Opinie o Masudzie

Denis MacShane: Terrorysta, który dokonał ataku, jest Brytyjczykiem w takim samym stopniu jak May czy Beckham.

Czytaj całość...
 

24 marca 2017

Lekko geopolitycznie

Prezydent Stanów Zjednoczonych rozmawiał z kanclerz Niemiec...

Czytaj całość...
 

16 marca 2017

Człowiek z Sopotu i złota pani Aniela

W lutym br. Angela Merkel pojawiła się z wizytą w Warszawie. Sądziłem,
że w obliczu sondażowego blitzkriegu socjalisty Schulza kanclerz Niemiec przyjechała, by wypracować jakiś sensowny dla obu naszych stron modus vivendi. Pomyliłem się dość grubo, ale dla blogera to chleb powszedni. Gorzej, że złotej pani Anieli dał się nabrać sam prezes Kaczyński oraz sztab jego strategów.

Czytaj całość...
 
<< start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. > koniec >>

Pozycje :: 1 - 16 z 185