Toksyczna kampania Greenpeace'u

Gdy tylko bój o Rospudę poszedł w niepamięć, na ulicach polskich miast pojawiły się kosztowne billboardy apelujące o litość dla... wielorybów. A zaraz potem na celowniku znalazły się gdańskie Fosfory.

Czytaj całość...
 
Sarkozy: Nigdy niczego nie dostałem

Nowy prezydent Francji ma 52 lata. Jego ojciec, zdeklasowany przez komunistów węgierski arystokrata, odkrywał dla świata metody nowoczesnego marketingu towarów luksusowych. Sam żył luksusowo, podobał się wielu kobietom, ale własnymi dziećmi zainteresował się dopiero na starość.

Czytaj całość...
 
Czysta woda - zdrowia doda

Raport o Rozwoju Społecznym 2006: Wody zdatnej do celów konsumpcyjnych i produkcyjnych wystarczyłoby dla wszystkich, ale jej miejscowe niedobory oraz złe zarządzanie zasobami wodnymi są przyczyną cierpień milionów ludzi. Dlatego globalny kryzys wodno-sanitarny wymaga pilnych działań społeczności międzynarodowej pod auspicjami państw G8.

Czytaj całość...
 
36 godzin w Słowenii

To była krótka, dokładnie zaplanowana wizyta oficjalna. Wypełniły ją spotkania z kierownictwem państwa, rozmowy z parlamentarzystami oraz liderami największych słoweńskich ugrupowań politycznych. Ale w programie pobytu marszałka Marka Jurka, któremu towarzyszyła delegacja Sejmu RP, znalazł się czas na wyjazd do graniczącej z Włochami Nowej Goricy oraz spacer ulicami lublańskiej Starówki.

Czytaj całość...
 
Turystyczna kolonizacja tropików

Arkadia, według Encyklopedystów. Wyspa skarbów Roberta Louisa Stevensona. Słoneczny patrol jako telewizyjne widowisko. Mit tropikalnego raju, z palmami, malowniczą laguną i nieodzowną swobodą obyczajową między XVIII a XX stuleciem wyraźnie ewoluował. Mimo to relacje między Robinsonem Crusoe a Piętaszkiem mają nieco dwuznaczny charakter.

Czytaj całość...
 
Raj skolonizowany

Niszczycielskie zjawisko tsunami, bardzo rozpowszechnione na Pacyfiku, w basenie Oceanu Indyjskiego zdarza się niezmiernie rzadko. Według znawców przedmiotu, nie częściej niż raz na stulecie. W XXI wieku ów raz przypadł na niedzielę, 26 grudnia 2004, drugi dzień Bożego Narodzenia, wspomnienie św. Szczepana Męczennika, uroczystość Świętej Rodziny.

Czytaj całość...
 
<< start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. > koniec >>

Pozycje :: 37 - 42 z 63