Mała bomba czy matka wszystkich bomb?

Lektura książki Kacpra Rękawka Człowiek z małą bombą. O terroryzmie
i terrorystach
uruchomiła emocje: od zaciekawienia oraz uznania dla autora, aż po irytację. I z powrotem.

Czytaj całość...
 
Wojna o polską duszę

Przejeżdżając niedawno przez wiadukt, ujrzałem duży bilbord. Na nim dziewczynka, z miną starej-maleńkiej, wskazuje słowa napisane kredą na tablicy: Szkoła to nie Kościół. I jeszcze trzy wykrzykniki mające sugerować doniosłość sprawy.

Czytaj całość...
 
Afera Tuska, czyli spektakl dla potulnych

Tzw. afera taśmowa zaprząta uwagę Polaków. Ma przykryć utratę kontroli nad polską chemią? Zdjąć z wokandy pełzający rozbiór Ukrainy? Oby nie coś jeszcze gorszego.

Czytaj całość...
 
Jałta 2. Niemcy w roli obrotowego

Dla lepszego zrozumienia obecnej sytuacji Ukrainy, przywołuje się często postawę premiera Neville’a Chamberlaina z 1938 roku. Niesłusznie,
bo tym razem nie mamy do czynienia z ponowieniem kapitulanckiego Monachium, lecz z ukrytą powtórką Jałty.

Czytaj całość...
 
Neville Chamberlain: promotor polityki obłaskawiania

Profesor Edward Rożek z Uniwersytetu Północnego Colorado dowodzi, że to wcale nie kanclerz Niemiec Adolf Hitler, lecz brytyjski premier Neville Chamberlain odpowiada za wybuch II wojny światowej.

Czytaj całość...
 
Czy poznamy prawdę o Smoleńsku

Po dwudziestu sześciu miesiącach od smoleńskiej traumy, wciąż nie wiemy, co było przyczyną zagłady rządowego tupolewa. Dzięki dociekliwości wielu osób z kraju i zagranicy, udało się wykazać, że obie wersje oficjalne
– raport MAK i raport komisji Millera – nie mają zakorzenienia w faktach. Niestety, śledztwu NPW brakuje dynamiki i determinacji w gromadzeniu niezbędnych dowodów.

Czytaj całość...
 
<< start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. > koniec >>

Pozycje :: 1 - 6 z 63