Barbarzyńcy w polszczyźnie

Zewsząd słychać ubolewanie nad poziomem debaty publicznej, nad rozpadem wspólnoty. Ale ten proces degradacji ciągnął się przez całe pokolenie. I nie byłby możliwy bez naszych nagannych zaniechań, bez przyzwolenia na dzikie swawole barbarzyńców.

Czytaj całość...
 
Fałszywe prawa człowieka

Czy chciałbyś mieszkać w stolicy kraju, przy trakcie królewskim, niedaleko pałacu prezydenckiego, w mieszkaniu stanowiącym część, może nawet całość piano nobile, tej najbardziej eleganckiej kondygnacji dawnych okazałych kamienic i rezydencji? A któż by nie chciał gwiazdki z nieba...

Czytaj całość...
 
Szok? Trauma? Przecież oni od razu wiedzieli

Dziś trudno żywić w tej sprawie wątpliwości. Nihilizm moralny, który przejawił się w sposobie potraktowania przez stronę rosyjską zwłok ofiar smoleńskiej enigmy z 10 kwietnia 2010 roku, wskazuje nie tylko na zamysł pohańbienia ciał martwych już wrogów, ale przede wszystkim na zasadniczą odmienność cywilizacyjną ludów i władz państwa ze stolicą na Kremlu.

Czytaj całość...
 
Mała bomba czy matka wszystkich bomb?

Lektura książki Kacpra Rękawka Człowiek z małą bombą. O terroryzmie
i terrorystach
uruchomiła emocje: od zaciekawienia oraz uznania dla autora, aż po irytację. I z powrotem.

Czytaj całość...
 
Wojna o polską duszę

Przejeżdżając niedawno przez wiadukt, ujrzałem duży bilbord. Na nim dziewczynka, z miną starej-maleńkiej, wskazuje słowa napisane kredą na tablicy: Szkoła to nie Kościół. I jeszcze trzy wykrzykniki mające sugerować doniosłość sprawy.

Czytaj całość...
 
Afera Tuska, czyli spektakl dla potulnych

Tzw. afera taśmowa zaprząta uwagę Polaków. Ma przykryć utratę kontroli nad polską chemią? Zdjąć z wokandy pełzający rozbiór Ukrainy? Oby nie coś jeszcze gorszego.

Czytaj całość...
 
<< start < poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast. > koniec >>

Pozycje :: 1 - 6 z 66